Czy jednorazowe wybielanie zębów daje trwałe efekty?

Każdy tego by właśnie chciał. Gdyby już jeden zabieg wybielania zębów miał zagwarantować znakomite efekty utrzymujące się do końca życia, każdy jakoś wysupłałby na niego pieniądze, bo wydatek byłby znikomy w porównaniu do tego, co dzięki niemu można by zyskać. Białe zęby poprawiają przecież wygląd. Stają się niewątpliwym atutem i wyjątkowym dodatkiem do urody. Każdy chce je mieć, bo każdy chciałby bez wstydu pokazywać je innym ludziom w szerokim uśmiechu. Nie jest niestety prawdą, że już po jednym zabiegu to wszystko da się osiągnąć.

Tak dobrze niestety nie jest. Mimo iż już pojedynczy zabieg wybielania zębów potrafi rozjaśnić szkliwo nawet o kilka tonów, uzyskane w ten sposób efekty nie będą długotrwałe. Z czasem będą one słabnąć, aż w końcu w ogóle przestaną być zauważalne. Tego procesu nie da się niestety uniknąć. Tak już po prostu jest, choć sam człowiek ma największy wpływ na to, jak szybko jego zęby powrócą do pierwotnego i naturalnego dla nich koloru.

Aby pieniądze przeznaczone na wybielanie zębów nie zostały stracone, warto tak postępować po zabiegu, by utrzymać efekty jak najdłużej. Oczywiście każdy dentysta czy specjalista od medycyny estetycznej od razu podczas wizyty wszystko pacjentowi wytłumaczy. Przekaże mu informacje na temat tego, jak powinien on postępować bezpośrednio po zabiegu. A od tego naprawdę wiele zależy. Jeżeli bowiem ktoś po wyjściu z gabinetu stomatologicznego od razu sięgnie po papierosa, a do tego zapije go czarną kawą, sam będzie prosił się o ponowne odbarwienie szkliwa.

Zęby zaczynają żółknąć i czernieć z powodu różnych ludzkich przyzwyczajeń. Jednym z tych najbardziej negatywnych w skutkach jest palenie papierosów. Z nikotyną najlepiej raz na zawsze się pożegnać, bo ogólnikowo nie wpływa ona dobrze ani na zdrowie, ani na wygląd zewnętrzny. Palacze szybciej się starzeją i mają więcej zmarszczek. Oprócz tego narzekają na nieświeży oddech i muszą wielokrotnie wybielać zęby, jeżeli nie chcą mieć żółtego uśmiechu.