Co zrobić, by zęby stały się bielsze?

Mało kto mógłby powiedzieć, że jest w stu procentach zadowolony z odcienia swojego szkliwa. W tym momencie naturalny kolor zębów nie jest już uznawany za atrakcyjny. Wystarczy spojrzeć na gwiazdy Hollywood. Wszystkie z nich chwalą się idealnie białymi zębami, które oczywiście nie są wytworem natury, a efektem przeprowadzania licznych zabiegów, których może podjąć się dentysta, lekarz medycyny estetycznej bądź higienistka. A czy przeciętny człowiek też jest w stanie zagwarantować sobie podobnie wspaniały uśmiech? Oczywiście tak. Musi tylko w jakiś sposób rozjaśnić swoje szkliwo.

Te wszystkie szarawe i brunatne przebarwienia, które pojawiają się zwłaszcza na wewnętrznej stronie zębów, są skutkiem niedomywania zębów, picia kawy i ciemnej herbaty oraz palenia papierosów. Na szczęście można się ich bardzo szybko pozbyć i nie trzeba w tym celu płacić ogromnych pieniędzy za skomplikowane i specjalistyczne zabiegi. Z likwidacją tego rodzaju osadów świetnie poradzi sobie zwykłe usuwanie kamienia nazębnego. Zabieg ten może przeprowadzić stomatolog oraz higienistka. Każdy powinien więc czasami się na niego zapisać. A można z niego skorzystać za darmo, gdyż raz do roku każdemu przysługuje bezpłatne usuwanie kamienia nazębnego na NFZ. Wystarczy więc zgłosić się do jakiegoś gabinetu państwowego.

Wybielanie zębów jest też możliwe w domowych warunkach. Jeżeli więc samo usunięcie kamienia nazębnego nie doprowadziło do spektakularnych efektów, warto wypróbować inne metody – paski, żele czy specjalne pasty czyszczące. Każda z nich może dość dobrze zadziałać. Szczególnie wysoką efektywnością wykazują się paski wybielające, które należy regularnie przyklejać na zęby, a następnie je naświetlać, by z biegiem czasu móc rozjaśnić ich odcień. Warto jednak wspomnieć, że każda z tych metod w pewnym stopniu wpływa też negatywnie na zęby. Wybielanie może bowiem doprowadzić do nadwrażliwości szkliwa. Jeżeli więc komuś naprawdę marzą się białe ząbki, powinien on zadbać o nie z pomocą sprawdzonego eksperta.